Najnovija istraživanja pokazuju neverovatnu povezanost između mikrobioma creva i stanja kao što su autizam i Parkinsonova bolest, ali i snažan uticaj na smanjenje sistemske upale u našem telu, što može rezultirati kvalitetnijim i dužim životom.
Tržište dugovečnosti vredi neverovatnih 110 milijardi dolara, a prema procenama, do 2025. godine vredeće 600 milijardi dolara.
Među pionirima u ovom istraživačkom prostoru je i jedan startap iz Hrvatske. U pitanju je inovativni koncept Nike Pintar i njenog tima koji je osmišljen da bi se sprečile poteškoće usled problema sa poremećajem mikrobioma.
Opširnije

Srpski VC-jevi traže dragulje, a osnivači startapova nisu vešti prodavci
Srpski startapovi još nisu dobro ovladali veštinama prodaje i marketinga, čak i kada imaju briljantne ideje za proizvod ili uslugu.
12.10.2023

Šta startapi rade u Beču i kako su privukli milionske investicije
Pokretanje startapa i pretvaranje ideje u biznis nije lak posao.
23.09.2023

Hrvatski startap Turneo poboljšava turističko iskustvo
U industriji putovanja vrte se milijarde dolara, ali neke stvari su pomalo čudno organizovane.
04.07.2023

Srpski startapovi se za radnu snagu takmiče sa celim svetom
Dok se mnogi sektori u Srbiji godinama suočavaju sa manjkom radne snage, aktuelna ekonomska kriza najglasnije je odjeknula u IT sektoru.
10.07.2023

Posle blokčejna i gejminga, biotehnologija nov stub naše startap scene
Prirodne nauke izdvojile su se kao novi stub srpskog startap ekosistema u najnovijem godišnjem izveštaju Startap Genomea.
19.06.2023

Najviše prijava za slovenački Labena Ventures akcelerator iz Srbije
Prijave za Labena Ventures akcelerator zatvorene su danas.
02.06.2023
"Statistika nam govori da više od 40 odsto ljudi na ovom svetu pati od poremećaja poveznice između naših creva i našeg mozga. Mi smo usmereni na to da razumemo taj komunikacijski kanal i da personalizujemo molekule kako bi komunikacija bila što bolja, optimalna, kako bismo posledično bili energičniji, prisutniji, kreativniji i slčno."
Nika ističe da nije naučnica, ali da je njeno iskustvo sa upalom u crevima toliko uticalo na sve aspekte života da je smatrala da svoje znanje iz biznisa mora da upotrebi kako bi nešto promenila.
"Pre tog stanja, ja sam bila jako ambiciozna, samopouzdana, ali kada je to sve počelo da se događa, postala sam anksiozna. Imala sam napade panike. Jednostavno, kada naša creva nisu u balansu, to utiče na naša osećanja. Meni je trebalo više od dve godine da ponovo vratim svoj kvalitet života i da ponovo počnem da se osećam kao mlada osoba, vitalna, koja može da ostvari svoje ambicije."
Kako AniBiome menja tržište probiotika, pogledajte u videu:
AniBiome je prepoznat na evropskom tržištu kao jedan od najperspektivnijih evropskih startapa u oblasti dugovečnosti. Njihov tim se još uvek širi i aktivno traže naučnike, inženjere mašinskog učenja, investitore i sve one koji veruju da je spoj nauke i tehnologije - pobednički tim u industriji zdravlja budućnosti.