Nacionalna avio-kompanija Air Serbia večeras poleće za Šangaj, i to će biti treća redovna avio-linija između Srbije i Kine. Zvanični ispraćaj prvog leta Air Serbije za Šangaj biće organizovan u petak, u 22 sata na Aerodromu "Nikola Tesla", u prisustvu visokih zvaničnika.
Kao što je ranije najavljeno, direktni letovi između dva grada obavljaće se dva puta nedeljno. Prema istraživanju koje je svojevremeno objavio portal Ex-Yu aviation, Šangaj je jedna od generalno najpopularnijih destinacija iz Beograda sa kojom Air Serbia nema direktnu vezu, a osim toga, let za Beograd iz Šangaja je peta najtraženija destinacija iz Evrope.
Međunarodni aerodrom Shanghai Pudong smešten je otprilike 30 kilometara istočno od centra grada i prostire se na 40 kvadratnih kilometara duž obale u istočnom Pudongu.
Opširnije
Raste broj zvezda koje promovišu avio-kompanije, a među njima je i Novak Đoković
Jedna od najprepoznatljivijih saradnji u avio-industriji ostvarena je između glumice Jennifer Aniston i Emiratesa, a traje sada već čitavu deceniju.
07.12.2024
Oboren rekord: Air Serbia prevezla četiri miliona putnika u 2024.
Lane je Air Serbia ostvarila profit od 40,5 miliona evra.
16.11.2024
Japanci u pohodu na Srbiju - pet stvari koje treba da znate danas
Jedan od ciljeva dvodnevne posete Japanca jeste da se bolje upoznaju sa našim tržištem, kao i da istraže da li postoje mogućnosti za investiranje.
18.10.2024
Air Serbia od januara dva puta nedeljno leti za Šangaj
Air Serbia od 11. januara sledeće godine uvodi treću redovnu avionsku liniju između Srbije i Kine.
08.10.2024
Podsetimo, Air Serbia je 30. septembra 2024. godine uspostavila i redovnu avio-liniju između Beograda i Guangdžoua, što je bila njena druga destinacija ka Kini, pored Tjenđina do kog leti od decembra 2022. godine.
Kineski Hainan Airlines uveo je direktne letove između Beograda i Pekinga, tako da Air Serbia neće leteti za Peking, jer je to deo dogovora i mora da bude ispoštovan reciprocitet.
Broj kineskih turista koji dolaze u Srbiju raste i oni drže četvrto mesto na listi stranih turista koji posećuju našu zemlju. Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku u prvih 11 meseci 2024, prednjačili su gosti iz Turske (217.177), Rusije (172.098), Bosne i Hercegovine (154.511), Kine (146.580). Ako računamo samo novembar, Kinezi su na petom mestu, odmah ispod Hrvata.
Pohodu kineskih turista na Srbiju doprineo je i bezvizni režim. Osim toga, vrata integrisanju srpskih i kineskih turista otvorilo je i potpisivanje Sporazuma o slobodnoj trgovini. Očekuje se i veći promet putnika koji dolaze zarad poslovnih obaveza, mimo onih koji već uživaju u prirodnim lepotama Srbije - posebno obilazeći zapadni deo.
Iz TOS-a su za Bloomberg Adriju prošlog oktobra rekli da je Srbija trenutno u fokusu interesovanja potencijalnih turista iz Kine. "Imamo razloga da verujemo da će 2024. biti rekordna kada je reč o noćenjima u našoj zemlji."
Kada je reč o destinacijama van Beograda, gosti iz Kine najradije obilaze Frušku goru i Novi Sad, zatim Bajinu Baštu, naročito Kućicu na Drini, Drvengrad i Zlatibor.