Italijanska kreatorka je inspiraciju za novu kolekciju pronašla u prvim ženama avijatičarima, ali je zadržala krojeve koji naglašavaju ženstvenu figuru, posebno u predelu struka, i mekše linije, koje su inače karakteristika njenog dizajna. Pored detalja poput čipke, bisera i perli, kolekcija je upotpunjena resama, koje su zaštitni znak brenda.
Najtraženiji proizvodi u EF monobrend radnji u TC "Galerija" u Beogradu su haljine, sa posebnim akcentom na Red Carpet kolekciju, čije se cene kreću od 699 do 1.299 evra.
Ipak, proizvod koji se najbolje prodaje su torbe iz Monogram kolekcije, za koju uvek stižu dopune, kažu u prodavnici. Kreatorka je prilikom posete izjavila da joj se sviđa Beograd i da je primetila da žene odišu elegancijom i autentičnošću. "Sigurna sam da ću se ponovo vratiti u ovaj prelepi grad", istakla je poznata dizajnerka, ali kompanija nije želela da se izjasni da li možemo očekivati još EF radnji. EF radnje u Adria regionu postoje još u Splitu, Zagrebu i Porto Montenegru.
Inače, prema Fashion Networku, povećanje prihoda kompanije Elisabetta Franchi bilo je pretežno posledica širenja mreže direktnih prodajnih objekata, čija je prodaja porasla za 7,7 odsto. Brend je u 2019. istakao značajan porast prodaje u svojim monobrend prodavnicama u Italiji (čija je prodaja porasla za 10,5 odsto) i u pariskoj prodavnici (rast za 22,5 odsto), kao i nagli rast prodaje putem interneta, koja se povećala za 60,6 odsto, sa 3,1 miliona evra u 2018. na 8,3 miliona evra godinu dana kasnije.
I sama kreatorka, čije se kreacije sada prodaju u preko 1.200 prodavnica širom sveta, naučila je zanat prelazeći iz jednog butika u drugi, sve dok nije otvorila svoj prvi atelje Le Complici, 1996. godine.
U dokumentarcu "Essere Elisabetta" priseća se svojih skromnih početaka: "Počela sam da radim sa 16 godilla i nikada nisam stala. Ustajala sam u četiri ujutru i prodavala veš na pijaci." Od otvaranja svog prvog malog ateljea u Bolonji 1996. godine, preko početka rada pod ličnim brendom 2012. godine, Elisabetta Franchi izgradila je svoj posao u značajno globalno ime u luksuznom sektoru, čiji je promet 2022. godine iznosio 160 miliona evra.
Modna industrija je preplavljena brojnim brendovima, istaći se i postići uspeh zahteva strategije koji prevazilaze granice uspešnog kreiranja odeće.
Elisabetta Franchi se hrabro angažovala na nekim od ključnih kontroverznih pitanja u industriji. Svi odevni komadi se proizvode bez korišćenja sirovina kao što su angora i prirodno perje. Među prvima je zabranila krzno u kolekcijama. Kroz brojne kampanje, od "Love Dogs" do "Naked Truth", Franchi se neprestano bori za zaštitu prava životinja, posebno ističući važnost sprečavanja napuštanja i zlostavljanja životinja.
Njena kolekcija iz 2015. godine pod nazivom "EF loves dogs" donela je seriju proizvoda posvećenih četvoronožnim prijateljima, a sredstva od prodaje koriste se za podršku organizacijama koje brinu o napuštenim životinjama. Takođe, projekat "Dog Hospitality" sproveden u Italiji omogućava zaposlenima u kompaniji da dovode svoje četvoronožne prijatelje na posao.
Opširnije
Gucci očekuje ružičastu budućnost sa Valentinom
Kering SA, vlasnik luksuznog brenda Gucci, kupio je 30 odsto udela u brendu Valentino za 1,7 milijardi evra.
03.08.2023
Slabljenje ekonomije prigušilo čak i sjaj proizvođača luksuza
Ovogodišnje slabljenje ekonomske aktivnosti nije poštedelo ni proizvođače luksuzne robe.
05.10.2023
Brunello Cucinelli lansira prvi muški parfem koji miriše na Umbriju
Brunello Cucinelli je 1978. godine pozajmio nekoliko stotina dolara da pokrene svoj istoimeni modni brend.
03.10.2023
Kako je dizajner iz Srbije kreirao najluksuznije tkanine za visoku modu
Bernat Klein, tekstilni i modni dizajner i kolorista poreklom iz Srbije, sarađivao je sa najvećim imenima visoke mode.
17.09.2023
Kada smo već kod zaposlenih, kreatorka je svojim stavovima izazvala buru reakcija prošle godine. Na jednom panelu o prisustvu žena na tržištu mode i problemima sa kojima se suočavaju u postizanju ravnoteže između karijere i porodice, izjavila je da više preferira zapošljavanje žena starijih od 40 godina, jer su se već ostvarile u ulozi majke i spremne su da rade neprestano. "Ako su se već morale venčati, već su se venčale, ako su morale imati decu, već su imale decu, i ako su želele da se razdvoje, već su to učinile. Dakle, recimo da ih uzmem kada su već prošle kroz sve te faze i da su sada tu, uz mene, radeći 24 sata dnevno", rekla je.
Izjavama da u okviru njenog poslovnog okruženja, žene čine 80 odsto radne snage, od kojih je 75 odsto mlađih žena i pet odsto ženskih izvršnih direktora i menadžera, kreatorka je pokušala odgovoriti na kritike i ublažiti polemike koje su se povodom pomenutih stavova pojavile.
Inače, Franchi, koja živi u Bolonji, ima dve ćerke i sina Leonea, kojeg je dobila kada je imala 45 godina.