Odeljenje za upravljanje imovinom kompanije Deutsche Bank AG i u trećem uzastopnom kvartalu prijavilo je neto prilive.
DWS Group je zabeležio prilive (isključujući gotovinu) u iznosu od 1,6 milijardi evra u kvartalu koji se završio 30. septembra, a razlog je uglavnom bila veća tražnja za njenim ETF-ovima (ove fondove investitori često zovu Xtrackeri) i ESG proizvodima. Na kraju kvartala, firma sa sedištem u Frankfurtu upravlja imovinom od oko 860 milijardi evra, navodi se u saopštenju objavljenom u sredu.
Međutim, neto prilivi i gotovina su zajedno iznosili 2,3 milijarde evra, što je dosta manje od 5,6 milijardi evra, koliko su predviđali analitičari koje je anketirao Bloomberg. I imovina pod upravljanjem nije porasla onoliko koliko su očekivali analitičari (865 milijardi evra).
Opširnije
Deutsche Bank dao kredit firmi optuženoj za pranje novca
Deutsche Bank je još jedna u nizu banaka umešanih u skandal koji povlači pitanja o sprečavanju pranja novca.
22.08.2023
Rast troškova nije sprečio Deutsche Bank da nadmaši prognoze
Rezultati su prvi znak kako su poslovale evropske investicione banke.
26.07.2023
Deutsche Bank zbog rada od kuće smanjuje kancelarijski prostor
Skoro dve trećine zaposlenih se registrovalo za rad od kuće do tri dana nedeljno.
17.05.2023
"Nastavljamo da se penjemo na ovu planinu i idemo napred uz disciplinovanu implementaciju strategije", rekao je generalni direktor Stefan Hoops u saopštenju. Ovaj rast je ostvaren "u kvartalu sa prisutnim geopolitičkim tenzijama i nevelikim apetitom za rizikom na strani klijenata", dodao je.
DWS je zbog priliva izuzetak od ostatka kompanija koje upravljaju imovinom. One nastavljaju da gube novac jer se investitori odlučuju za jeftinije, pasivne strategije. U poređenju sa krajem 2022. godine, sredstva kojima upravlja DWS porasla su za oko 39 milijardi evra.
DWS ulaže više resursa u svoju bočnu jedinicu i Xtracker fondove kako bi iskoristio to što investitori globalno hrle u pasivne proizvode i sve više investiraju u privatne kompanije.
Aktivno upravljanje imovinom, bez gotovine, zabeležilo je odlive od 3,3 milijarde evra u trećem kvartalu, dok je pasivno upravljanje generisalo 6,2 milijarde evra novih sredstava.
Bočni poslovi kompanije - gde ulaze i nekretnine i direktno zaduživanje - zabeležili su odlive od 1,3 milijarde evra u trećem kvartalu, ali su ove godine generisali neto priliv od 1,2 milijarde evra.
DWS želi da prikupi oko milijardu dolara za kreditiranje evropskih korporacija na privatnim tržištima, kako je Bloomberg pisao prošlog meseca. Razlog je želja kompanije da pojača svoje prisustvo na tržištu privatnih kredita vrednom oko 1,5 biliona dolara.
Prihodi su ostali približno isti u trećem kvartalu u poređenju sa onim pre njega i iznosili su 666 miliona evra, saopštio je DWS. Ti prihodi su u prvih devet meseci opali za pet odsto u odnosu na prethodnu godinu zbog nižih naknada za upravljanje i zbog prisustva na tržištima koja su zabeležila pad u 2022. godini.
Dobit pre oporezivanja je u trećem kvartalu bila za šest odsto niža u odnosu na prethodni kvartal, dok je neto prihod povećan za dva procenta.