Verano remont u stečaju, ogranak Verano Groupa za prodaju motornih vozila, ponuđen je na prodaju za 3,8 miliona evra (452.332.852,8 dinara).
Kao najbitnija imovina ovog privrednog društva iz Beograda navodi se nepokretnost u voždovačkoj Ulici vojvode Stepe broj 352. Na tom mestu nalazi se zgrada poslovnih usluga sa servisnim centrom, ukupne bruto površine veće od 9.250 kvadratnih metara (površina pod objektom iznosi nešto manje od 5.900 kvadrata), sa propratnim saobraćajnicama, parkinzima i zelenom površinom. U ponudu je uvršteno i građevinsko zemljište na istoj parceli, na koje pravo, sem Verana, polažu gradska i republička uprava, te firma Auto remont. Uz navedeno, na prodaju je kancelarijska, računarska i druga oprema, te zaliha robe.
Javno nadmetanje održaće se 29. juna, objavila je Agencija za licenciranje stečajnih upravnika.
U izveštaju privrednog društva za prvi kvartal ove godine navodi se da je stečajni bilans ukupno bez depozita iznosio više od 42,9 miliona dinara, od čega 37,3 miliona otpada na nekretnine, postrojenja, opremu i biološka sredstva, oko 5,1 milion na zalihe, a nešto više od 450 hiljada dinara na gotovinu i gotovinske ekvivalente.
Postupak stečaja nad Verano remontom otvoren je rešenjem Privrednog suda u Beogradu 2016. godine, na predlog ljubljanske Factor banke zbog neisplaćenog duga.
Verano je 1991. godine osnovao Radomir Živanić, a holding kompanija razvila je poslovanje na regionalnom nivou, baveći se - osim automobilskom industrijskom kao diler i serviser Peugeot vozila - i građevinskom industrijom, hotelijerstvom i drugim. Sa partnerima iz Grčke 2007. godine kupili su Robne kuće Beograd za tadašnjih 360 miliona evra, a među projektima na kojima su radili našli su se Zira Centar na uglu Ruzveltove i Cvijićeve, kao i atraktivna B23 zgrada na Novom Beogradu, prepoznatljiva po helidromu. Višespratnica je krajem 2019. godine prodata Zvonku Gobeljiću za više od 2,2 milijarde dinara (oko 19,3 miliona evra), koji je malo pre toga kupio i Industriju motora Rakovica.