UBS Group AG ponovo će ponuditi dolarske rizične AT1 obveznice, a vest o aukciji vrednoj milijardu dolara dolazi samo jedan dan nakon objave plana dodatnih emisija ove klase imovine.
Švajcarska banka nudi hartije vredne milijardu dolara sa "call" opcijom od aprila 2031. godine, dok će početni prinos biti 8,375 odsto, rekao je za Bloomberg izvor upoznat sa planovima kompanije. Osoba je zatražila da ne bude imenovana jer podaci još uvek nisu javni.
UBS se na tržište rizičnog duga vratio u novembru, kada je tražnja za AT1 obveznicama (ponuđene su hartije vredne 3,5 milijardi dolara) iznosila 36 milijardi dolara. Ta aukcija je označila početak preokreta u turbulentnoj godini.
Opširnije
Rizične AT1 obveznice doživljavaju procvat i ponovo su tražene
Evropske AT1 obveznice su u dolarima ove godine zabeležile povrat od 2,6 odsto, što je svakako poboljšanje u odnosu na martovski gubitak od 15 odsto.
29.11.2023
Societe Generale nudi nove rizične AT1 obveznice
Francuska banka nudi dolarsku konsolu u emisiji za koju se očekuje da će biti vredna najmanje 500 miliona dolara.
07.11.2023
Vlasnici obveznica AT1 Credit Suissea podnose još tužbi
Još stotine vlasnika obveznica Credit Suisse Group AG tužilo je švajcarsko bankarsko regulatorno telo.
03.05.2023
Kompanija je ranije najavila da ove godine planira da prikupi dve milijarde dolara kroz AT1 obveznice i tako nastavi da podiže zaštitne slojeve kapitala.
Tržište AT1 obveznica u Evropi je ove nedelje bilo veoma živo. Holandska banka ING Groep NV prodala je hartije vredne milijardu dolara. Swedbank AB i Jyske Bank A/S prodale su dug denominovan u dolarima i evrima, pokazuju podaci koje je prikupio Bloomberg.
AT1 obveznice, poznate i kao CoCos, jesu konvertibilne obveznice koje su nastale nakon svetske ekonomske krize kako bi troškove propasti banaka prvo snosili vlasnici obveznica, a ne poreski obveznici. Najgori period za njih je bio mart 2023. godine, kada je Credit Suisse izbrisao 17 milijardi dolara duga nakon vesti o preuzimanja od strane UBS.
Tržište se od onda oporavilo, a razlike u prinosima na obveznice u različitim valutama pale su najniže od prošlog februara, pokazuju podaci Bloomberga.