LinkedIn, društvena platforma u vlasništvu kompanije Microsoft Corp, planira da ugasi aplikaciju za zapošljavanje u Kini i ukine oko 716 poslova u okviru daljeg smanjivanja prisustva američke društvene platforme za profesionalno umrežavanje u drugoj ekonomiji sveta.
Uočavajući da se konkurencija intenzivira, u LinkedInu su doneli odluku da ugase aplikaciju za lokalno zapošljavanje po imenu InCareer do avgusta. Plan je da se otpuste i lokalni timovi za inženjering i razvoj proizvoda, uz smanjivanje broja zaposlenih u prodaji i marketingu, navodi se u kompanijskom blogu.
Ovim potezom se gotovo okončava povlačenje sa najvećeg svetskog internet tržišta koje je počelo pre oko dve godine, nakon što se LinkedIn suočio sa strogim regulatornim kontrolama, a lokalni rivali zabeležili napredak.
Opširnije
Meta uklanja profile koji hvale ubicu iz škole, TikTok bez odgovora
Srbija će pokušati da onemogući pristup određenim sajtovima na dark vebu posle dva tragična napada.
05.05.2023
Plave kvačice na Twitteru misteriozno se vraćaju
Zbrka oko Twittera produbljena je tokom vikenda nakon što su na brojnim nalozima javnih ličnosti vraćene plave kvačice.
24.04.2023
Počela čistka na Twitteru, mnogi slavni ostali bez verifikacije naloga
Musk je u novembru rekao da će Twitter početi da naplaćuje osam dolara mesečno za verifikaciju naloga.
21.04.2023
Twitter označio BBC i NPR kao medije koje finansira vlast
Twitter je američkom NPR-u i britanskom BBC-ju dodelio oznaku medija koje finansira vlast (engl. government funded media).
10.04.2023
"Usredsredićemo našu strategiju u Kini da bismo pomogli kompanijama koje posluju u ovoj zemlji prilikom zapošljavanja, plasiranja i obuke u inostranstvu", navodi kompanija u internom memorandumu. "Iako je InCareer doživeo određeni uspeh u protekloj godini zahvaljujući našem jakom timu sa sedištem u Kini, takođe je naišao na žestoku konkurenciju i izazovnu makroekonomsku klimu."
Nakon ulaska na kinesko tržište 2014. godine, delovalo je da LinkedIn predstavlja model za američke internet kompanije u zemlji. U zamenu za dozvolu da posluje u Kini, kompanija je pristala da ograniči sadržaje kako bi poslovanje uskladila sa pravilima države o cenzuri. Platforma je u jednom trenutku u kontinentalnoj Kini imala oko 52 miliona korisnika, dok su druge američke kompanije poput Twittera i Facebooka zabranjene.
Kompanija je 2021. godine objavila da zatvara lokalnu verziju Linkedina, navodeći da je za to krivo izazovno poslovno okruženje - postavši tako poslednja američka društvena mreža koja je obustavila rad.