Ako uzmemo top 300 menadžera L’Oréal grupe, prosečno radno iskustvo u kompaniji iznosi 18 godina.
Nicolas Hieronimus je šesti izvršni direktor L’Oréal grupe u 114-godišnjoj istoriji kompanije i u njoj je skoro četrdeset godina. Karijeru je započeo kao brend menadžer za brend Garnier.
U 1998. godini predvodio je Garnier i Maybelline poslove u Velikoj Britaniji i lansirao brendove Fructis i Maybelline na britansko tržište. Bio je odgovoran za stvaranje Međunarodnog menadžmenta brendova u okviru L'Oréal Paris. Takođe je lansirao Dermo-Expertise skincare liniju i liniju za muškarce Men Expert. Izvršni direktor je postao u maju 2021. Poznat je po tome što je, kako je sam rekao za sebe, "zavisnik od lepote i proizvodima za lepotu", a u intervjuima često naglašava značaj saradnje "beauty" industrije u celini, te da je u kontaktu sa izvršnim direktorima konkurentskih brendova, kako bi zajedno radili na stvaranju rešenja za svet.
Opširnije
Saga o najbogatijoj ženi na svetu: da li sve dolazi sa cenom
Françoise Bettencourt Meyers, bogata 94,9 milijardi dolara, imala je težak odnos sa svojom majkom.
07.12.2023
Selena Gomez briljira u svetu industrije šminke i lepote
Selena Gomez, 30-godišnja američka pop pevačica i glumica, nastavlja s uspesima uprkos očekivanjima.
23.07.2023
Revlon podneo zahtev za bankrot zbog dugova
Prekidi u lancu snabdevanja, velika inflacija i jaka konkurencija na tržištu uticali su na pad Revlona.
16.06.2022
Najprofitabilnija privatna obrazovna institucija - akademija lepote
Neto zarada kompanije Phiacademy porasla je 21 odsto prošle godine u odnosu na 2020. godinu.
17.06.2022
U intervjuu za Bloomberg prošle godine, objasnio je da su e-trgovina i društvene mreže smanjile barijeru za ulazak startapa, da je dermatološka industrija sad u centru pažnje, te da sve više muškaraca koristi proizvode za negu i lepotu. On predviđa da će tržište lepote do 2030. godine biti vredno blizu 400 milijardi evra, u poređenju sa trenutnih 270 milijardi evra. On vidi da taj rast dolazi od porasta srednje klase, kao i od ljudi koji žele premijum proizvode sa višim cenama, i širenja potrošačke baze izvan žena i mladih na sve veći broj kupaca među muškarcima.
Takođe, on je prošle godine potvrdio da prodaja parfema i dalje cveta, usled postpandemijskog buma, a u skladu sa sve većom potrebom kupaca da koriste "beauty" proizvode ne samo kao nužnost već i kao priliku da udovolje sebi.
Ipak, najveća transformacija koja se dešava u industriji lepote, kako smo i ranije pisali, jeste ono što nazivamo "beauty tech" - korišćenje tehnologije radi poboljšanja performansi "beauty" proizvoda, bilo kroz dijagnozu ili čak personalizovane proizvode za negu i lepotu napravljene po meri. L’Oréal Paris troši više od milijarde evra svake godine na tehnologiju.
U videu u prilogu Hieronimus govori o tome kako najveća kozmetička kompanija na svetu koristi tehnologiju u svojim proizvodima, sa posebnim naglaskom na AirLight Pro koji će biti dostupan 2024. godine i kako AI alati mogu povećati prodaju. On takođe tvrdi da će korišćenje Meta profila povećati stopu konverzije prodajne prilike sa devet odsto na 73 odsto kada se koristi ova tehnologija.