Royal Air Maroc razmatra ponude Airbusa SE, Boeinga Co. i Embraera jer do septembra želi da naruči gotovo 200 aviona.
Otprilike dve trećine od 188 aviona koje avio-prevoznik namerava da naruči biće uskotrupni avioni, dok će ostatak biti širokotrupni avioni za duge relacije s najviše 350 sedišta, rekao je generalni direktor Abdelhamid Addou u intervjuu u Dubaiju. Prevoznik takođe traži 30 regionalnih aviona kao deo veće narudžbine uskotrupnih aviona, rekao je.
Unajmljeni avioni
Avio-kompanija je već naručila 12 aviona i sada želi da doda još kako bi proširila svoju flotu. "Nacionalni prevoznik Maroka proučava ponude koje je primio od proizvođača aviona prošlog meseca pa će videti kakvi će biti rasporedi isporuka i pod kojim uslovima ih možemo dobiti", rekao je Addou.
Opširnije
Direktor Etihada: Spremamo se za IPO
Etihad je uspeo da se izvuče nakon što ga je loše procenjena ekspanzija pre jedne decenije opteretila ogromnim gubicima i udelima u neprofitabilnim prevoznicima.
03.06.2024
Air Serbia dobila dozvole - letovi za Šangaj i Guangdžou na jesen
Šangaj je jedna od generalno najpopularnijih destinacija iz Beograda za koju Air Serbia nema direktnu vezu, kao i da je Beograd iz Šangaja peta najtraženija destinacija iz Evrope
23.05.2024
Ryanair: Boeing radi na ubrzavanju isporuka aviona
Ryanair očekuje isporuku samo 40 od 57 Max aviona ovog leta.
17.04.2024
Akcije Spirita skočile posle ohrabrenja iz kompanije
Akcije Spirita su skočile za više od 23 odsto tokom trgovanja u Njujorku.
19.01.2024
Bez obzira na narudžbinu, neće svi avioni stići na vreme da zadovolje rastuću potražnju, a avio-kompanija će jaz premostiti unajmljenim avionima, rekao je Addou.
Severnoafrički prevoznik sada ima mešovitu flotu regionalnih, kratkolinijskih i dugolinijskih aviona, među kojima su embraer 190s, boeing 737-800 i veći 787 dreamliner. U trenutnoj floti nema aviona airbus SE, navodi se na veb-stranici prevoznika.