Na udaru kritika zbog nedavnih promena politike na Twitteru, Elon Musk, traži od korisnika da glasaju o tome treba li da siđe sa čelne pozicije na toj društvenoj mreži.
Milijarder, vlasnik Twittera i generalni direktor Tesle povinovaće se rezultatima ankete, obećao je u tvitu u nedelju. Ostalo je još nekoliko sati do zaključenja ankete, ali korisnici su se sa 7,4 miliona glasova već izjasnili - 57 odsto odgovorilo je potvrdno na pitanje treba li Musk da napusti funkciju. Tri najpopularnije teme u SAD bile su Twitter, "glasajte da" i "CEO Twittera".
Nakon što je preuzeo Twitter, Musk se suočio s kritikama zbog sveobuhvatnih promena na društvenoj mreži - poput otpuštanja više od polovine osoblja i vraćanja prethodno zabranjenih računa - kao i poziva da se ponovno usredsredi na Teslu, čije deonice su strmoglavo gubile vrednost. Od kada je nevoljno dovršio preuzimanje Twittera krajem oktobra, proveo je mnogo vremena na toj društvenoj mreži.
Opširnije
Talas kritika naterao Muska da promeni odluku oko blokiranih naloga
Twitter Inc. počeo je da vraća naloge koji su bili suspendovani zbog kršenja pravila platforme.
17.12.2022
Twitter suspendovao novinare, Musk kaže da su mu ugrozili bezbednost
Musk je rekao da su suspendovani profili ljudi koji su objavili njegovu lokaciju u realnom vremenu.
16.12.2022
Dvaput ura za tiranina u kancelariji u uglu
Gurui menadžmenta godinama propovedaju protiv zla autokratskog upravljanja.
17.12.2022
Elon Musk prodao udeo u Tesli vredan 3,6 milijarde dolara
Tesline akcije pale su za 55 odsto ove godine kako investitori postaju sve zabrinutiji zbog Muskove kupovine Twittera za 44 milijarde dolara.
15.12.2022
Tržišna vrednost Tesle prvi put od 2020. ispod 500 milijardi dolara
Akcijama Tesle trguje se po najjeftinijoj ceni do sada, barem prema jednom pokazatelju.
14.12.2022
Elon Musk više nije najbogatija osoba na svetu
Elon Musk, koji je nekada vredeo čak 340 milijardi dolara, više nije najbogatija osoba na svetu, a na vrh liste popeo se Bernard Arnault.
13.12.2022
Bio je naročito aktivan u četvrtak kasno uveče nakon sukoba sa novinarima, najangažovanijim i najaktivnijim saradnicima Twittera. Kompanija je mnogima zabranila pristup velikim publikacijama poput Washington Posta i CNN-a, navodeći da otkrivaju njegovu lokaciju. Taj potez je izazvao osudu od strane Američke unije za građanske slobode, pa čak i Ujedinjenih nacija, koji su odluku nazvali "opasnim presedanom".
Tokom vikenda, Twitter je takođe najavio promenu politike prema kojoj će zabraniti račune "kreirane isključivo" za promovisanje konkurentskih društvenih mreža. Ta odluka je dovela do suspenzije barem jednog istaknutog računa, što je nateralo Muska da kaže da će prilagoditi politiku samo nekoliko sati nakon uvođenja. Njegovo menjanje Twitterovih pravila u hodu takođe je izazvalo nezadovoljstvo među korisnicima i oglašivačima, što je dovelo do nepredvidivosti o sadržaju koji se sme, a koji ne sme objavljivati.
U nedelju se Musk izvinio i rekao da će sprovesti glasanje o velikim promenama politike. Tri minuta kasnije objavio je anketu treba li da siđe sa pozicije. Twitter Safety račun kasnije je ponudio anketu o tome treba li slediti politiku uklanjanja računa koji reklamiraju druge platforme društvenih medija.