Saga Elona Muska, koji bi trebalo da preuzme Twitter za 44 milijarde dolara, privodi se kraju. Potvrda je došla od američkih banaka, a između ostalih, uključene su Morgan Stanley, Bank of America i Barclays. Svaka je spremna da ponudi 2,5 milijardi dolara zajma za Muskov poduhvat. U igri je ukupno sedam banaka koje Musku mogu staviti na raspolaganje ukupno 13 milijardi dolara.
Jedan od investitora je i vodeća svetska kripto-menjačnica Binance, koja je spremna staviti na raspolaganje 500 miliona dolara. Od ostalih investitora tu su Qatar Investment Authority i korporacija Sequoia Capital, koja ima dugogodišnju istoriju saradnje sa blokčejn i kripto-kompanijama.
Veliki uticaj društvene mreže Twitter na cenu kriptovaluta već je postao pisano pravilo. Jedna objava na Twitteru svetskih preduzetnika, influensera, ulagača ili kripto-stručnjaka ima veliki uticaj na kretanje cene određenih kriptovaluta. Kao primer možemo uzeti uticaj objava Elona Muska na cenu dogecona, koji je prvobitno stvoren kao smešna kriptovaluta (memecoin), da bi naknadno, prvenstveno pod uticajem Muska, ostvario eksponencijalan rast u ceni i tržišnoj kapitalizaciji.
Musk nije skrivao planove za prilagođavanje i uređivanje Twittera. Akcenat je stavljao na apsolutnu slobodu govora, čime je sugerisao smanjenje potrebe za moderatorskim osobljem. Anketirao je i korisnike Twittera o promenama na platformi koje bi mogle uključivati dugme za uređivanje objava.
Odgovori su bili zanimljivi, a izvršni direktor Binancea Changpeng Zhao istakao je da je, prema njegovom mišljenju, veći prioritet rešiti se spam objava.