Ako želite da se pridružite jednom procentu najbogatijih u Monaku, moraćete da imate osmocifreno bogatstvo.
Prema istraživanju Knight Franka, potrebno je 12,4 miliona dolara da se ispune kvote male mediteranske kneževine, u kojoj žive milijarderi kao što su britanski industrijalac Jim Ratcliffe i predsedavajući saveza Valgreens Boots Alliance Stefano Pessina, obično ne plaćaju porez na prihod ili porez na kapitalnu dobit.
Švajcarska i Australija imaju sledeće najveće ulazne tačke za pomenuti "jedan procenat", za koje je potrebna neto vrednost od 6,6 miliona, odnosno 5,5 miliona dolara, pokazuju podaci objavljeni u sredu. U Sjedinjenim Američkim Državama, taj prag iznosi 5,1 milion dolara.
Opširnije
SVB donela još jednu milijardu porodici koja stoji iza First Citizensa
Udeo koji Holding i njegova porodica imaju u First Citizensu iznosi 2,2 milijarde dolara.
13.05.2023
Bogatstvo Bernarda Arnaulta prvi put premašilo 200 milijardi dolara
Neto bogatstvo Bernarda Arnaulta prvi put je premašilo 200 milijardi dolara, što ga čini trećom osobom koja je dosegla taj nivo.
05.04.2023
Vlasnik Zare bukvalno ne zna gde bi s parama
Samo prošle nedelje, Inditex je objavio skok od 29 odsto u isplati dividendi, što je Ortegi donelo oko dve milijarde evra.
25.03.2023
Hindenburg Jacka Dorseyja koštao pola milijarde dolara
Dorseyjevo bogatstvo palo je u četvrtak za 526 miliona dolara.
24.03.2023
U studiji se ističe da pandemija i viši troškovi života povećavaju jaz između bogatih i siromašnih nacija. Ulazna tačka za najbogatije u Monaku je više od 200 puta veća od 57.000 dolara potrebnih za pridruživanje "jedanom procentu" na Filipinima, koji su jedna od najniže rangiranih među 25 lokacija navedenih u studiji koju je sproveo Knight Frank.
Prema Svetskoj banci, domaćinstva sa nižim prihodima širom sveta osećaju najveći deo inflacije, jer su primorani da troše mnogo veći deo svojih prihoda na hranu i stanovanje. U međuvremenu, 500 najbogatijih ljudi na svetu dodalo je skoro 600 milijardi dolara zajedničkom bogatstvu ove godine, pokazuje Bloombergov indeksu milijardera. Osnivač Meta Platforms Inc. Mark Zuckerberg imao je najveću zaradu.
"Rast nejednakosti na globalnom nivou mogao bi da rezultira većim fokusom na ovu grupu – posebno u smislu većeg oporezivanja imovine, pa čak i emisija“, rekla je Flora Hurley, partner u istraživačkom timu Knight Franka.