Uređaj iPhone, kompanije Apple Inc., oporavio se na tržištu Kine prošlog meseca. Isporuke su porasle za 52 odsto usred talasa popusta koji su uveli maloprodajni partneri.
Najnoviji podaci Kineske akademije informacionih i komunikacionih tehnologija pokazuju da u zemlji raste isporuka pametnih telefona, od čega se otprilike 3,5 miliona komada odnosi na strane brendove, prema proračunu Bloomberga.
IPhone, zapravo, čini veliku većinu takvih uređaja, a njegov brzi povratak dolazi nakon rasta u martu. Pre toga, ovaj uređaj je doživeo pad u prva dva meseca 2024.
Opširnije
Analitičari: Juan se sprema za oporavak, PBOC pokazuje strpljenje
Ako možemo istoriju uzeti kao merilo, kineski juan bi mogao da ojača u naredna tri meseca, pokazuje Bloombergova analiza.
28.05.2024
Kineska industrija preti čitavoj svetskoj ekonomiji, kaže Le Maire
Cela svetska ekonomija je u opasnosti od viška jeftinog kineskog izvoza, izjavio je francuski ministar finansija Bruno Le Maire.
28.05.2024
Evergrandeova EV firma našla kupca, akcije skočile 113 odsto
Kupac bi mogao da kompaniji odobri novu kreditnu liniju koja bi joj dozvolila da nastavi proizvodnju.
27.05.2024
Kineski električni automobili od 10.000 dolara prodiru u Evropu
Čak i posle tarifa i svih modifikacija kako bi se zadovoljili evropski standardi, izvršni direktori BYD-ja su obećali da će prodavati 'seagull' po ceni manjoj od 20.000 evra
22.05.2024
Apple i njegovi kineski preprodavci snižavaju cene od početka godine, a ti poslovni dogovori se proširuju i na "sezonu popusta", koja prati Festival kupovine u Kini, 18. juna.
Apple, sa sedištem u Kupertinu (Kalifornija), zabeležio je dvocifren pad u prodaji svoje najnovije generacije telefona, pošto je izgubio premijum tržišni udeo u rivalstvu s kompanijom Huawei Technologies Co.
Padu iPhonea u Kini se možda nazire kraj, prema analitičarima Bloomberg Intelligencea, pošto su potrošači u nedavnoj anketi izrazili veće interesovanje za nadograđivanje novih uređaja.
"Smanjeni udeo iPhonea na kineskom tržištu mogao bi se uskoro stabilizovati, pošto naše najnovije istraživanje pokazuje da se Apple vratio kao omiljeni brend pametnih telefona među kineskim potrošačima, nakon što ga je Huawei poremetio", napisali su analitičari Steven Tseng i Sean Chen.
"Verujemo da bi preokret u interesovanju korisnika mogao biti posledica favorizovanja premijum proizvoda u Kini, što je dodatno osnaženo gubljenjem poverenja u Huawei jer potrošači dugo čekaju na premijum modele. Više od polovine ispitanika u anketi kaže da su spremni da potroše više od 4.000 juana (550 dolara) na svoj sledeći telefon, naspram 33 odsto onih koji trenutno koriste premijum telefone", zaključak je ovih analitičara.