Proteklu 2022. godinu obeležilo je značajno prihvatanje metaverzuma u svetu blokčejn i tehnološke zajednice. Čak je i Mark Zuckerberg promenio ime tehnološkog giganta Facebooka u Meta. Bez obzira na tu odluku, Metine akcije su znatno pale. Neki su razlog za to našli u padu čitavog tržišta, dok su drugi krivi pravac Metinog poslovanja upravo na metaverzumu.
Određene studije su pokazale da bi vrednost metaverzuma mogla biti oko pet biliona američkih dolara do 2030. godine. Pandemija kovida 19 držala je ogromnu većinu stanovništva zatvorenom, pa su mnogi to prepoznali kao priliku za metaverzum. U budućnosti možemo očekivati druženje bez direktne društvene interakcije ili putem VR (virtuelne realnosti) tehnologije.
Vodeće svetske korporacije, koje uključuju imena kao što su Amazon, Nvidia, Meta, Apple, Google i Microsoft, mnogo ulažu u metaverzum. CoinWireova anketa od 10.000 učesnika pruža neke zanimljive informacije.
Što se tiče prihvatanja metaverzuma, Kina je zauzela vodeću poziciju, ostavljajući iza sebe Indiju, Peru, Saudijsku Arabiju i Kolumbiju.
Iako je veliki broj ispitanika, njih 89 odsto, naveo da je često čuo za Web 3.0. tehnologije, ipak njih 52 odsto taj pojam zbunjuje. Uprkos tome, više od polovine ispitanika, tačnije 51,4 odsto, veruje da Web 3.0. još uvek "prenaduvan" pojam.
Čak i na Svetskom ekonomskom forumu (WEF) održanom u Švajcarskoj prošle nedelje, bilo je diskusije o metaverzumu. U zaključku, cela priča oko metaverzuma dovela je do primene i povećanja vrednosti određenih kriptovaluta iz ovog sektora, čiji su glavni predstavnici Decentraland (MANA) i Sandbox (SAND).